Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие Доналд Трамп

ТВ-водителот на руската државна телевизија, кој го постави самиот Путин, тврди дека новиот светски поредок планира да го убие Доналд Трамп поради неговата желба да ги подобри односите со Русија.

ТВ-водителот и новинар Дмитриј Кисилов изјави пред милион луѓе во емисијата во живо дека елитата (американската олигархија) може да го убие Трамп поради опасноста од неговата проруска политика која претставува закана за американската елита.

Оваа комбинација на Трамп, која ја започна уште во предизборната трка за претседател со Хилари Клинтон, да ги кажува работите такви какви што се и неговата намера да ја заврши уште истиот момент руско-американската напнатост, сето тоа го става во ризична ситуација“, наведува Кисилов.

„Сега можат само да го убијат“, изјави алармантно водителот.

„На американските специјални (безбедносни) служби не им треба таков претседател. Тие служби промовираат омраза кон Русија за да го оправдаат своето постоење“, тврди Кисилов.