Подгответе се за најблескавата слика – Стигнува невиден дожд на метеори

By

Најблескавиот дожд на метеори во историјата на човештвото се случил на 12 август 2017 година.

Оваа феноменална слика го осветлува ноќното небо, но постојат индиции дека ќе биде видлива и за време на денот.

Дождот на метеори е вообичаен за периодот меѓу 17 јули и 24 август, но оваа специфична појава следниот пат ќе може да се просведочи дури по 96 години.

Астрономите советуваат дека дождот на метеори најдобро се гледа кога небото е најтемно, особено пред зората.

 

Ќе ви се допадне

Website https://wcostream.cc: Watch Sonic X wcostream Episode 78 anime online

animepahe :: okay-ish anime website

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Rozen Maiden (https://4anime.biz/m/q8j) Episode 12

Tapas: https://tapas.io/animeflixnl

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/kissanimemx