Полициски мајор вмешан во труењето на Навални, руската полиција откри дека земал пари за податоците за летот на опозиционерот

By

Русија откри полицаец кој го сомничи дека издавал податоци за труењето на главниот руски опозиционер Алексеј Навални, го пренесе „Ројтерс“, новинарскиот текст во медиумот „Комерсант“.

Како што пишува српски „Курир“, истражителите го сомничат полицискиот мајор од Санкт Петерубург дека имал пристап до тајните податоци и дека земал пари за податоците за летот на Навални од Томск до Москва минатиот август, на денот кога рускиот блоге бил отруен.

Навални колабирал во авионот, откако бил отруен со нервен агенс, а полицаецот, кој не е именуван во новинарскиот текст, се сомничи за злоупотреба на положбата која носи затворска казна до десет години.

Ќе ви се допадне

So I'm a Spider, So What? (Dub) Episode 2 at website https://wcostream.cc. See more watch anime

So I'm a Spider, So What? (https://animeflix.nl/m/q5vK) Episode 8 at ANIMEFLIX animeflix i want to eat your pancreas