Што се случува во Америка? Крстови и ангели се прикажуваат на небото над САД

By

„Блу бим“ проектот и виртуелното доаѓање на Христос се најавени веќе подолго време, но дали владата има вмешано прсти во ова?

dobivaj vesti na viber

Покажува ли Бог знаци на небото? Ова прашање си го поставија голем број луѓе на социјалните мрежи кога ја видоа фотографијата на Еми Лангли на нејзиниот фејсбук-профил. Тоа беше чудесна фотографија.

Неколку необични фотографии се забележани и во други делови на САД, од Њујорк до Хаваи, а на некои има ангели и крстови, пишува порталот WND.

Библијата користи термин на утринско сонце кога го споменува божиќното суштество – ангели и самиот Бог.

Падот на Луцифер е забележан во Стариот завет на следниот начин: „Кога ќе падне од небото, Светлоношо, сине Зоран? Како ли си соборен на земјата ти, владетелу на народот?“ (Izaija 14.12).

А Исус говорел за себе во Откривањето: „Јас, Исус, испратен ангел ќе го посведочам ова по црквите. Јас сум корен и род на Давид, сјајната ѕвезда Даница.

Токму поради тоа, нејзините пријатели беа вчудовидени говорејќи дека фотографирала „ангел“.

Ленгли за порталот WND изјавил дека во 7:15 утрото го снимила излегувањето на сонцето додека стоела пред возилото. Тоа исто утро Меишел Лораф во Бацхан, Мичиген, снимила фотографија која изгледа како крст, како и Ерика Реднер Вин од Њујорк.

„Не забележав ништо кога ја фотографирав. Бев фокусирана на излегувањето на сонцето и зраците на светлината кои се подигаа. Облакот што го рефлектираше излегувањето на сонцето беше бонус“, изјави фотографката, пишува Нови живот.

Многумина се сомневаат дека ваквата појава не е случајност и дека станува збор за своевидни зраци на небото и боженствена објава како предупредување, но во секој случај фотографијата е прекрасна.

Другите ќе дојдат до заклучок дека оваа манипулација на масата помага во верата, и обидот за спроведување на планот за виртуелното доаѓање на Исус Христос.

 

Ќе ви се допадне

kéo go88 đổi mật khẩu go88 otp go88

sunwin pro plus apk sunwin mod SUNWIN - Game bài SUN WIN số 1 thị trường Châu Á 2022