Талибанците му порачаа на Бајден: Држи се до договорот и повлечи ги американските трупи од Авганистан

By

Талибанците во Авганистан го повикаа денес Џо Бајден, избраниот претседател на САД, да се држи до договорот и да ги повлече американските трупи од Авганистан.

dobivaj vesti na viber

САД ќе почне да ги повлекува трупите според договорот што претходно бил постигнат, а работите би требало да бидат завршени до мај, додека за тоа време талибанците ќе одржуваат мировни преговори со официјалните лица од Авганистан во Доха.

„Сакаме да им порачаме на новоизбраниот претседател на САД и неговата администрација на најразумен и најдобар начин да го завршат конфликтот и да го исполнат договорот што го постигнавме“, соопштила милатиралната група, која се јави првпат по изборите на САД, пренесува „Ројтерс“.

Сепак, насилството се засилува во цел Авганистан затоа што талибаните ги напаѓаат градовите поттикнувајќи понекогаш и воздушни напади од Американците.

Ќе ви се допадне

anime stream. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime online AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 141

AnimeHeaven Dragon Ball (Dub)

anime streaming AnimeHeaven Bleach (Dub)

animeheaven es AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime

tải go88