Убиен гостинот на Крешимир Мишак по отвореното говорење за масовната манипулација со човештвото

By

Паѓаат глави поради вистината? Саша Марковиќ отворено говореше за елитата што владее и манипулира, а сега ја плати цената за тоа!

Како што пренесуваат регионалните медиуми, Саша Марковиќ во петокот е убиен во автомобил додека се возел кон семејната куќа во Будва, а како што неофицијално се дознава, бил убиен од страна на човек што од блиската  шума истрелал три куршуми во него.

Службените детали за убиството сè уште не се познати, но јасно е зошто овој човек е убиен. Елитата што ја спомнал во емисиите очигледно го возвратила ударот, страдаат оние што ја говорат вистината.

Тоа што се претставува како либерално-демократска филозофија, всушност под мантијата го крие неоимперијализмот и како што авторот Саша Марковиќ објаснува, долгорочниот синџир на ропство како последица на американскиот неоимперијализам.

Тој се занимавал со светската политика на 20 век и улогата на англоамериканската елита во неа под маската на хуманите и демократски вредности што светот ги наметнува преку масовна медиумска манипулација, санкции и непрекинати војни.

Тој учествуваше во емисијата на Крешимир Мишак „На работ на науката“ и како што многумина веруваат, тоа е еден од најдобрите гости што Крешимир во својата долгогодишна работа на разобличување на лагите ги има повикано во студиото.

Гледајте ја емисијата и дознајте што е тоа што очигледно сакаат да го скријат од очите на јавноста.

 

Ќе ви се допадне

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (Dub) (https://animefreak.ws/m/xWwr) Episode 9 at website https://animefreak.ws. See more kiss anime freak

Watch Shaman King (2021) Episode Preview (https://animeheaven.pro/m/wkYo/ep-1) at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super