Вечерва голем астероид ќе прелета покрај Земјата

By

Астероидот широк околу еден километар, вечерва ќе прелета покрај Земјата. Тој е познат како 7482 е откриен во 1994-та година, соопшти НАСА. Покрај него, има уште три астероиди кои ќе минат денеска покрај земјата.

dobivaj vesti na viber

Астероидот ќе биде најблиску до земјата во 22:51 часот по наше време. Астероидот ќе може да го видат и астрономите- аматери со телескоп.

Според наводите на Центарот за проучување на објекти во близина на земјата на НАСА, кој следи потенцијално опасни комети и астероиди кои би можеле да се судрат со нашата планета, астероидот ќе мине на оддалеченост од околу 1.9 милиони километри од Земјата. Но не се очекува да ја погоди земјата, туку ова е најблиску што може да се приближи до земјата во наредните два века, покажуваат проекциите на наса.

Ќе ви се допадне

goanime pe. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime dub GoGoAnime Attack on Titan Season 3 Part 2

GoGoAnime Attack on Titan Season 2 Episode 4

GoGoAnime Black Clover

Naruto: Shippuden Episode 499

GoGoAnime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 9

tải go88