(ВИДЕО) „BBC“ ја разоткри лагата на Кока Кола – И тоа пред претседателот на компанијата

By

Водителот на BBC, Џереми Паксман разговарал со претседателот на Кока Кола за Европа, Џејмс Квинси и во таа прилика јавно покажа колку шеќер има во тој напиток.

dobivaj vesti na viber

Во еден момент водителот на шефот на овој гигант му покажува колку кесички шеќер се наоѓа во една чаша од овој напиток.

Иако Кока – Кола на својата амбалажа напишала дека има 35 грама шеќер во една лименка, водителот пресметал дека тоа се всушност 23 кесички шеќер во мала чаша, а дури 44 во голема.

А потоа тоа и го демонстрирал:

Ќе ви се допадне

https://tai.go88.is/

giftcode sunwin sunwin mod sunwin game bài đổi thưởng trực tuyến