(Видео) Нови жртви на Бермудскиот Триаголник? – на почетокот на јануари исчезнал глисер со 20 патници

By

Глисер долг девет метри со 20 патници во него исчезнал на подрачјето на Бермудскиот Триаголник на почетокот на јануари. Многумина теоретичари на заговор се убедени дека нивното исчезнување е поврзано со местото кое се наоѓа меѓу Мајами, Порторико и Бермудите.

Бермудскиот Триаголник е познат по големиот број поморски и воздушни несреќи. Бродот по кој досега безуспешно се трага имал два вонбродски мотора од 250 коњски сили. Тој испловил на почетокот на јануари од Биминија (50 милји од Флорида) и требало да стигне до езерото Ворт.

Но, никогаш не се појавил и не бил виден повторно, пренесува „Асошиетед прес“. Американската крајбрежна стража повела опсежна потрага во која биле вклучени голем број авиони и бродови. Но, досега ваквата потрага не дала резултати.

За 84 часа било пребарано подрачје од 17.000 квадратни километри по што крајбрежната стража и официјално соопштила дека се откажуваат од потрагата затоа што не е најден ниту еден патник ниту, пак, остаток од бродот. Поради големиот број патници, надлежните се сомневаат дека овој случај е поврзан со трговија со луѓе.

Ќе ви се допадне

https://4anime.biz 4anime death parade

Website https://twistmoe.net: Watch Battery twistmoe Episode 11 twist anime

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFLV: Lupin III: The Columbus Files anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime online

Sandiegoreader: https://www.sandiegoreader.com/users/kissanimemx/

Debate: https://www.debate.org/kissanimemx/