(Видео) Поранешен американски полковник тврди дека видел НЛО, смета дека Русија и Кина стојат зад таквата напредна технологија

By

Поранешен полковник на американската морнарица Рајан Грејвс смета дека Кина или Русија стојат зад таканаречените НЛО-објекти, кои тој и други членови од неговата борбена единица ги забележале во 2015 година во воздушниот простор југоистично од Вирџинија Бич.

Тој за „Си-би њуз“ вели дека неидентификуваните објекти ги гледале речиси секој ден, во период од две години, почнувајќи од 2015 година. Војската, ваквите летала ги нарекла „неидентификуван воздушен феномен“, односно UAP.

Поручникот изјавил дека летечките објекти можат да бидат шпионски летала од Русија или Кина со екстремно напредна технологија.

„Замислете летала кои можат да се движат со брзина од 21.000 километри на час, кои можат да ги избегнат радарите и да летаат во воздух, вода, а можеби и вселената, а истовремено да нема очигледни знаци на погон, да немаат крила и да и пркосат на гравитацијата. Тоа е тоа што го гледаме“, изјавил Луис Елизондо, поранешниот официјален претставник на американското Министерство за одбрана, кои со години ги истражувал случаите со НЛО.

Останува прашањето дали се работи за напредни летала, произведени од човекот, или, пак, тоа се летечки објекти со вонземјанско потекло. Минатата година е забележан пораст на пријави на забележани НЛО во САД.

Њујорчани пријавиле 300 случаи, што е најголем број во историјата. Други тврдат дека се работи за непријателски летала кои собираат информации за САД. Во јуни пред конгресот ќе биде објавен извештајот за НЛО, кој би можел да даде одговори на некои прашања.

Ќе ви се допадне

4Anime: Majikoi: Oh! Samurai Girls (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime reddit

AnimeDao: Toshiwasure Guda Guda Order 2016 anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao online

Watch Bayonetta: Bloody Fate Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Ginga Hyouryuu Vifam kissanime Episode 46 kimetsu no yaiba kissanime

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/animefreakws

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/143291-animefreak/