Дневен хороскоп за 6. мај

ОВЕН
Ако успеавте да ја сфатите важноста на вашите задачи, она што го започнавте последните денови ќе ви донесе одлични резултати денеска. Долгоочекуваната средба е гаранција за постигнување на поставените цели. Денот ви овозможува да разговарате со вашите партнери за иднината на вложување пари во профитабилен бизнис или регистрирање компанија. Не преземајте го овој чекор сами, туку побарајте добар адвокат.

БИК
Ви претстои поволен ден, поврзан и со професионалните успеси. Не одбивајте да ги разгледувате понудите за работа поврзани со промена на работното место, но без конечни одлуки. Убедливи сте во деловен разговор. Зборувате шармантно и ќе имате успех доколку не го повисувате гласот. Бидете умерени во сѐ што сакате да преземете. Заштитете се од загуби.

БЛИЗНАЦИ
Дозволете им пројава на сите ваши интелектуални способности и добијте импулс за да скокнете до нов професионален врв и да го достигнете. Време е да размислите за вашите идни намери. Ако одлучите да барате нова работа, почнете денеса да барате евентуални можности наоколу.

РАК
Очекувајте вести за приходи од работа што сте ја завршиле минатиот месец. Заштитете се од финансиски неуспеси предизвикани од тешкотии на работното место кои не можете да ги избегнете и не треба да се трудите. Ќе мора да ги приспособите вашите идни планови.

ЛАВ
Потпрете се на вашиот личен шарм и на вашата способност за комуникација. Искористете ја можноста да ја подобрите финансиската состојба и да ја стабилизирате вашата социјална положба. Не патувајте. Ако сте тврдоглави во обидот да го наметнете вашето мислење или ако сте инаетливи, ќе ви предизвика проблеми на работното место.

ДЕВИЦА
Имате можност да постигнете материјален успех, иако нема да ви биде многу лесно. Не преоптоварувајте се со непланирана дополнителна работа. Ограничете ги контактите и бесмислените разговори со колегите за да не ве вознемируваат. Не потпирајте се на вашата среќа доколку имате намера да започнете нов бизнис. Преиспитајте ги вашите планови.

ВАГА
Планирајте ја вашата работа така да не се преоптоварувате и оценете ги завршените и нерешените задачи. Неочекуван пресврт на настаните може да се покаже на ваша штета. Конфликтот на работното место е по ваша вина. Ако сте решителни и не се потпирате на вашата среќа, ако не го изгубите трпението, можете да ги надминете тешкотиите.

ШКОРПИЈА
Од утрото сте предодредени да успеете, доколку не го потрошите денот во неактивност. Не се занимавајте со сериозни и одговорни службени задачи во попладневните часови. Не е исклучено дека поради фактори кои се надвор од ваша контрола може да претрпите загуби. Склони сте да бидете невнимателни. Денот ви дава можност да поставите нов почеток и да размислите за промена на вашата активност, но со разум и без емоции.

СТРЕЛЕЦ
Претпладнето задлабочете се и добро размислете за своите постапки и дури тогаш самоуверено тргнете кон зацртаната цел. Ве очекува финансиски успех, доколку успеете да ја завршите работата што сте ја започнале претходно во текот на денот. Сакате да ги споделите вашите впечатоци и да разговарате за вашите сомнежи со колегите, но ризикувате да си создадете проблеми. Подобро е да ги прашате вашите пријатели.

ЈАРЕЦ
Воздржете се од комерцијални трансакции и од разговори за планираните финансиски операции. Вашиот неуспех е предизвикан од сериозни тешкотии на работното место, чие надминување ви носи успех. Направете го тоа така што ќе ја докажете вашата способност да се справите со тешкотиите. Попладне имате тенденција да се расправате, иако немате причина да им се спротивставите на колегите.

ВОДОЛИЈА
Погрижете се да ги цените добрите можности што ви ги нуди овој ден. Остварувањето на нови идеи ви носи задоволство. Вашите предлози наидуваат на поддршка од раководството, иако не очекувавте дека ќе ги добиете. Официјалните задачи чијашто реализација ги започнавте успешно ќе ги завршите. Тешкотиите што се појавуваат ги надминувате со неочекувана леснотија.

РИБИ
До пладне сте подложни на неочекувани и неповолни промени. Не создавајте потешкотии на вашето работно место поради непотребен спор. Не се обидувајте да го наметнувате вашето мислење. Попладне судбината ќе ги сврти во ваша корист настаните од вашиот професионален живот. Ако ви понудат патување во наредните денови, прифатете го бидејќи тоа ви носи успех.

Scroll to Top