Дневен хороскоп за четврток, 8 февруари

Овен

Работа: Ретроградноста продолжува да ви создава пречки и падови. Спроведување на резервен план и импровизирајте решенија на тимско ниво.

Љубов: Слободниот Овен може да се заљуби на прв поглед во една Вага или Близнак.

Здравје: Нервоза и зголемен стрес.

БИК

Работа: Финансиската добивка ќе зависи од некое компромисно решение во вашиот договор со деловниот партнер.

Љубов: Ве очекува многу важен разговор со партнерот и решение за важен семеен проблем.

Здравје: Одморете повеќе.

Близнаци

Работа: Ретроградниот Меркур го забавува вашето нормално темпо на работа. Овој проблематичен период ќе го надминете со помош на вашиот тим соработници

Љубов: Ќе ја обновите комуникацијата со личност од вашето минато.

Здравје: Намален имунитет.

Рак

Работа: Промената во тимот на соработници може да се покаже како клучно решение за застојот во вашиот бизнис. Финансиска добивка.

Љубов: Поминете време во топлината на домот и семејството. Пред вас е интересно заедничко патување.

Здравје: Алергии.

Лав

Работа: Ретрограден Меркур Може да ви донесе финансиски ќор-сокак. Проблематичен деловен соработник може да ви предизвика главоболка.

Љубов: На патувањето ве очекува многу интересна и по малку чудна љубовна романса.

Здравје: Добро.

Девица

Работа: Девиците кои се занимаваат со креативна работа очекуваат успех. Идеален момент да барате покачување.

Љубов: Овој ден е совршен за конструктивен разговор со партнерот, како и за решавање на некои ваши проблеми.

Здравје: Намален имунитет.

Вага

Работа: Вагите ангажирани во приватен бизнис очекуваат посебен успех. Започнувањето деловен однос со пријател може да се покаже како одличен деловен потег.

Љубов: Соочени сте со големо искушение да стапите во тајна врска со некој од работа.

Здравје: Движете се повеќе.

Скорпија

Работа: Деловните патувања можат да ви донесат финансиски успех на долг рок. Бидете внимателни кога потпишувате документи.

Љубов: Слободните Скорпии можат да запознаат интересна личност на патување.

Здравје: Нервоза.

Стрелец

Работа: Деловната соработка со странски земји може да испадне многу попрофитабилна отколку што првично очекувавте. Финансиски успех.

Љубов: Преминување на линијата на пријателство со личност која ја познавате долго време.

Здравје: Болка во нозете.

Јарец

Работа: Овој ден може да биде одбележан со важни деловни преговори. Еден деловен соработник може да се покаже како многу тежок. Ситуацијата ќе бара компромис.

Љубов: Слободните Јарци можат да се зближат со личност која ја познаваат преку работата.

Здравје: Ревматизам.

Водолија

Работа: Сомнеж помеѓу две подеднакво добри деловни опции. Потпрете се целосно на вашата интуиција.

Љубов: Слободната Водолија може да се заљуби на прв поглед во Близнаци или Вага.

Здравје: Одморете повеќе.

Риби

Работа: Деловната соработка со странска компанија може да испадне како долгорочно решение за вашата финансиска состојба. Следете го гласот на вашата интуиција.

Љубов: Рибите кои се во врска наидуваат на недоразбирање со партнерот. Потребен е компромис.

Здравје: Намален имунитет.

Scroll to Top