Дневен хороскоп за среда, 3 април

Овен

Доцнењето на исплатата на пари може да доведе до одложување на важни деловни чекори кои се централен дел од вашиот бизнис план. Романтична љубовна врска со личност која неодамна ја запознавте ќе го обои овој ден. Сега имате чувство на сила, моќ, ништо не ви е тешко и сè правите со леснотија.

Бик

Новите елементи на работа и во вашата работна средина бараат дополнително прилагодување. Несогласувањата со партнерот и вашата нервоза можат да придонесат за негативна атмосфера. Разговорот и опуштањето заедно ќе го реши тој проблем. Движете се повеќе. Планирајте го вашиот викенд преку активности, одење на планина, разгледување.

Близнаци

Ја сумирате изминатата недела и имате многу причини да бидете задоволни. Деловните обврски ве оддалечија од партнерот и немавте време да му се посветите. Вечерта конечно ви носи повеќе време за приватен живот. Главоболка. Вашето тело го следи времето, реагирате на секоја промена.

Рак

Денес ќе направите се. Успешно ќе завршите важен дел од работата, решите го проблемот. Уживате во убав и хармоничен период со партнерот. Ракот на врската планира да основа семејство и да го прошири семејството. Проблеми со видот. Проверете го видот како и фундусот. Можен е и очен притисок.

Лав

Одличен ден за финансии, бидејќи ќе ги добиете исплатите на пари кои требало да пристигнат многу порано. Разладувајќи се со партнерот, посветете му повеќе време. Ако ве критикува, размислете за аргументацијата на неговите зборови. Нервозни сте, но всушност вие сте вистинската причина за вашата вознемиреност. Можеби тоа е само претчувство.

Девица

На вашиот деловен план може да се појават нови понуди кои би можеле да навестат голема пресвртница. Денот е идеален за решавање на контроверзна ситуација во вашето семејство. Слободните можат да најдат нова љубов преку работата. Чувствителност на грлото. Подобро е да се спречи, почнете да земате септолета, можеби Tantum verde!

Вага

Задоволни сте со постигнатиот успех, а добивте и пофалби од претпоставените. Планирате долго патување со партнерот, но во моментов не сте задоволни од неговото однесување. Вашата потреба за љубов е зголемена. Веќе некое време кашлате, можеби треба да направите скен на белите дробови, да ги отстраните сомнежите.

Скорпија

Ќе дојдете во ситуација да импровизирате решение, консултирајте се со поискусен колега. Врската што ја започнавте се покажа поинаква отколку што очекувавте. Можеби не сте подготвени за сериозност, кажете му на вашиот партнер. Ладно, не оди на работа, за да не заразиш други. Подобро легни сега.

Стрелец

Акцентот е цело време на работа со странски компании или патување во странство на работа. Еден стар проблем повторно почна да тлее помеѓу вас и вашиот партнер. Денот може да биде обележан со љубоморни сцени и кавги. Разговарајте со вас наскоро и продолжете со добрата содржина. Имате гадење.

Јарец

Еден погрешен збор може да ве одведе на погрешен пат. Промената на среќата на љубовен план ќе го одбележи овој период. Може да се случи само да помислите дека сте ја нашле својата сродна душа, а таа личност да ве разочара. Одморете повеќе. Уморни сте и желни сте да поминете еден ден без стрес.

Водолија

Посветете го овој ден на осмислување нов стратешки план и подгответе план за вонредни ситуации. Усогласувањето на односите со партнерот ќе го одбележи овој ден. Слободната Водолија ја очекува романтичен состанок со Лав или Вага. Појавата на егзема, причина за тоа е можен стрес. Користете соодветни мелеми.

Риби

Посебно внимавајте на деталите кога преговарате со новите соработници, денес постои одредена доза на ризик. Различните погледи на вашата врска може да доведат до несогласувања меѓу вас и вашиот партнер. Не сте сериозни! Значи, не можете да јадете тешка храна. Откажете се и од брзата храна, како и од мрсната храна.

Scroll to Top