Линдзи Лохан: Педофилите кои управуваат со Холивуд го убија Хит Леџер

Хит Леџер е убен според изјавите на неговата колешка, Линдзи Лохан, која вели дека тој бил „Холивудското лошо момче“ и дека станал проблем за „педофилите на врвот на холивудската пирамида“, по својот настап како Џокер во филмот „The Dark Knight“, кој го издигна во статус на ѕвезда.

„Тие повеќе не можеа да му веруваат. Знаеа дека има голема уста и големи мадиња. Тој сакаше да го заниша бродот“, вели Лохан.

„Знаеше многу од тајните на филмската индустрија и тој не се плашеше да зборува за тоа“.

Линдзи Лохан го привлече светското внимание неделава, откако на Твитер го одбрани претседателот Трамп и неговото семејство. Нејзината објава стана вирусна.

Лондонската актерка на Твитер ги повика луѓето да застанат наспроти насилието, на страната на претседателот Трамо, но Лохан, тука не запре. Таа почна да ја расветлува смртта на познатиот холивудски актер, кој почина во 2008 година.
„Тоа не беше самоубиство. Не беше случајно предозирање. Секој во индустријата ја знае виситната. Тој беше избран. Беше пример за сите нас останатите, за да не го следиме“.

„Тој беше последниот од холивудските лоши момчиња“.

Поранешната детска ѕвезда Линдзи, беше многу блиска со Леџер и години пред неговата смрт, трошејќи го времето со австралискиот актер, во својот стан на Менхетен меѓу снимањата.

Опишувајќи го како „играч и оној кој ги создава проблемите, како некој вид на мрачен коњ, продолжи Линдзи Лохан, „се согласивме дека некој со душа, едноставно не може да постои во Холивуд. Морате едноставно да излезете надвор во јавноста. Морате да пронајдете излез или ќе бидете изедени од внатре кон надвор“.

„На него му беше важна глумата, тој се грижеше за уметноста и за тоа што ќе остави на овој свет. Беше згрозен и така разочаран од она што навистина е Холивуд во реалноста. Тој имаше одбивност кон гладдта за пари, и за моќната бесна елита. За педофилите и нивната мрежа“.

„Планираше свој пат кон надвор. Сакаше експлозии. Сакаше да даго види целиот Холивуд во пламен“.

„Меѓу карактеристиките кои најмногу ме привлекуваа кај него, беше неговата транспарентност, што илузирно, се разбира, и негов еднакво илузорно чувство дека речиси е бесмртен“.

По неодамнешните серија апсења на педофили во Калифорнија, што обвинителите ги нарека како „врв на трула санта лед“, Лохан тврдеше дека темната страна на Холивуд не дошла како изненадување.

Трулата Холивудска елита се држи во стисокот на актерите кои работат за системот и стануваат ѕвезди и легенди. Говорејќи за своите колеги, актери и глумци, во Холивуд, Лохан изјави: „Сите знаеме дека ако сакате да бидете сигурни дека новинарите ќе го објават она што вие ќе го кажете на конференција за новинарите, само почнете да зборувате за тоа како Холивуд ги води перверзњаците и педофилите. Олигарсите кои ги водат медиумските компании нема да речат ни збор за тоа.“

Леџер почина на 22 јануари 2008 година, од она што Уредот на главниот медицински истражител во Њујорк го нарече „случајно труење од страна на лекови на рецепт“ (се сеќавате ли на Мајкл Џексон, Принц, Елвис Присли, Мерлин Монро?“), само неколку месеци откако заврши снимањето каде глумеше, како Џокер во Бетмен, во „The Dark Knight“.

Лековите на рецепт кој беа пронајдени во телото на Леџер, на сите добро познати лекови на рецепт, таа смртоносна комбинација на лекови, лекар никогаш не би ја пропишал.

 

Scroll to Top