Месечен хороскоп за јуни 2024 година – трет дел

Првиот летен месец ни носи многу возбудливи астролошки настани. Енергијата на Близнаците дефинитивно ќе не направи сите полетни. Што предвидува месечниот хороскоп за јуни 2024 година?

Стрелец
Драг Стрелец, љубовта е во воздухот. Јуни ви носи возбудливи промени и можности, особено во областа на љубовта, врските и финансиите. Јупитер влезе во вашето поле на партнерства на 26 мај и ќе остане таму до јуни 2025 година, носејќи ви среќа, љубов и хармонија во врските.

Доколку сте во врска, очекувајте вашата врска да процвета и да стане уште подлабока и поисполнета. Доколку сте слободни, ова е идеален период да запознаете некој посебен и да започнете нова љубовна приказна.

Марс, планетата на акцијата, на 9 јуни се вселува во вашата шеста куќа на работата и здравјето, со што ќе ви донесе енергија и мотивација да се посветите на обврските и да ги постигнете своите цели. Ова е периодот кога можете да напредувате во кариерата, да го подобрите вашето здравје и да се ослободите од лошите навики.

Венера, планетата на љубовта, од 23 мај до 17 јуни ви носи дополнителна среќа и хармонија во врските. Очекувајте романтични моменти, убави изненадувања и подлабока поврзаност со партнерот, доколку сте зафатени. Слободните луѓе имаат можност да го променат својот емотивен статус.

Меркур, планетата на комуникацијата, се придружува на Венера во вашата седма куќа од 3-17 јуни, поттикнувајќи комуникација, преговарање и општествени активности. Ова е одличен период за решавање на несогласувањата, изразување на чувствата и зајакнување на односот со партнерот.

Јарец
Драги Јарци, подгответе се за возбудлив месец полн со можности. Јуни ви носи значајни промени и можности, особено во областа на кариерата, здравјето и финансиите.

Јупитер, планетата на среќата и проширувањето, кон крајот на мај се пресели во знакот Близнаци, вашето поле на работа и таму ќе остане до јуни следната година. Ова носи благослови, среќа и раст во бизнисот, подобро здравје, позитивни ситуации со милениците и поволни промени во долговите. Ако барате работа, сакате да ја проширите својата улога на работното место или да добиете унапредување, ова е време да блеснете.

Венера, планетата на љубовта и убавината, од 23 мај до 17 јуни е во вашиот работен сектор и носи дополнителна среќа и просперитет на работа и во односите со колегите. Очекувајте позитивни промени на работа, а Венера тука исто така може да донесе можности за запознавање и подобрување на постоечките врски.

Меркур, планетата на комуникацијата, ќе ѝ се придружи на Венера во шестата куќа од 3 до 17 јуни, што ќе донесе многу комуникација, преговори и социјални активности. Ова е одличен период за склучување договори, продажба и маркетинг, како и за подобрување на односите со клиентите и партнерите.

Марс се вселува во вашата петта куќа од 9 јуни до 21 јули, внесувајќи повеќе страст, креативност и натпреварувачки дух во вашиот живот. Ова е период за повеќе романтика, креативни потфати и потенцијално позитивни промени во однос на децата.

Водолија
Драги Водолии, подгответе се за месец полн со возбуда и неочекувани пресврти. Јуни ќе биде особено интересен поради влијанието на Плутон во вашата прва куќа, што ќе ве поттикне да се трансформирате и лично да растете.

Јупитер, вашиот владетел, влегува во вашата куќа на плодноста, децата, романтиката, играта и забавата на 25 мај и ќе остане таму до јуни 2025 година. Ова е периодот кога вашата креативност ќе го достигне својот врв и радоста на животот ќе се зголеми. Ако сте жена, ова може да биде плоден транзит за зачнување.

Венера се придружува на Јупитер во петтата куќа од 23 мај до 17 јуни, носејќи експлозија на уживање, задоволство и дружељубивост. Вашите деца исто така ќе имаат корист од овој транзит, а ако сакате коцкање, ова е периодот кога можеби ќе имате среќа.

Меркур се придружува на Венера во петтата куќа од 3-17 јуни, носејќи финансиска среќа, богатство и изобилство. Ова е идеално време за договори, преговори и дискусии за креативни проекти.

Марс ќе се движи низ Бик од 9 јуни до 21 јули, што може да донесе промени во патувањето, работата или односите со роднините.

Риби
Драги Риби, добре дојдовте во месецот кој ќе ви го осветли домот, семејството и финансиите. Јуни особено ќе го нагласи вашето поле на домот, носејќи среќа и просперитет во оваа област.

Јупитер, планетата на среќата и проширувањето, влезе во вашиот матичен сектор на 26 мај и ќе остане таму до следниот јуни. Ова носи можност за наследување, проширување на домот и повеќе радост во вашиот дом.

Венера, планетата на љубовта и убавината, му се придружува на Јупитер во вашата четврта куќа од 23 мај до 17 јуни. Ова е идеален период за уредување на вашиот дом, поминување време со семејството и уживање во топлината на вашиот дом. Доколку планирате да продадете или купите куќа, ова е поволен период да потпишете договор и да постигнете просперитет.

Меркур, планетата на комуникацијата, им се придружува на Венера и Јупитер во четвртата куќа од 3 до 17 јуни, што е идеално време за потпишување договори за недвижности, реновирање или купување/продажба на предмети за вашиот дом.

Марс во овој месец ќе се движи низ знакот Бик, што може да донесе промени во однос на патувањето, работата или односите со роднините. Бидете отворени за нови искуства и можности кои може да се појават.

Scroll to Top