„Моето момче ме изневери, мене, погледнете ме, ова не се филтри, а тој ме изневери“: Снимка од девојка ги разбесни луѓето на интернет

Каролин Луск на социјалните мрежи сподели видео во кое признава дека била изневерена. Меѓутоа, наместо сочувство, многумина ја обвинија неа.

Оваа прекрасна русокоса зборува за сето она за што девојките обично зборуваат сами со себе или во солзи им го раскажуваат на пријателите – изјави таа за целата онлајн група. Меѓутоа, наместо емпатија, нејзината приказна предизвика лавина критики.

@carolinelusk pretty people get hurt too 🙁 #fyp #foryou #foryoupage ♬ original sound – clusk

„Ако имате лош ден, само запомнете дека ме изневерија. Бев измамена“, вели девојката со проѕирни сини очи и руса коса и потсетува дека моментално снима без филтер, иако изгледа речиси совршено.

„Ова се моите вистински очи и јас сум измамена“.

„Ако некој ве изневерил и се чувствувате несигурни, знајте дека не се работи за вас, бидејќи и јас бев изневерена, па сигурно не може да биде за вас“, вели таа.

„Можете да кажете: Можеби таа е лоша личност, но за жал јас не сум. Јас сум духовита и неверојатно паметена, и повторно ме изневерија. Некој беше во врска со мене и јас му бев целосно посветена, ќе се омажев за него, но тој ме изгуби засекогаш“, објаснува таа, а истото видео го објави и на Тикток.

Ова видео на мрежите собра стотици коментари, а на повеќето им пречеше тоа што девојката постојано нагласуваше дека „колку и да имаме лош ден, да се потсетиме дека е изневерена“.

„Ако ви е дијагностицирана смртна болест, немојте да бидете тажни. Дали знаевте дека ТАА била изневерена? Не е толку лошо, ракот може да се излечи, тоа е измама засекогаш“, рекол еден од корисниците.

На Тикток, речиси сите корисници рекоа дека таа звучи исто како Рори Гилмор од познатата серија Gilmore Girls.

„Звучиш како Рори Гилмор“

„Ме потсетува на Рори Гилмор и Кевин од „Сам дома“.

А други рекоа:

„Забелешка: Секогаш се работи за тебе, душо“

„Мислам дека разбирам зошто ја изневерувал“

„Таа вели дека е добра личност, а првото нешто што го истакна е својот изглед. Да, не ти верувам.

„Жално е што тоа се случи, но таа верува дека е една од ретките што го доживеале тоа?“

„Леле, тоа мора да биде најлошото нешто што му се случило на некого“.

„Почнав да верувам дека ова е пародија“, се дел од коментарите за видеото.

Scroll to Top