Пронајдено куче кое исчезна од семејниот дом пред 10 години, вратено му е на сопственикот

14-годишно куче повторно се соедини со своето семејство благодарение на микрочип откако исчезна пред 10 години од семејниот дом, соопштија од засолниште за животни на Флорида. Тоа пристигна во засолништето „Humane Society“ во заливот Тампа како скитник и му беше пронајден микрочип.

„Неговиот микрочип го одведе тимот до сопственичката Луиза, која беше во неверување кога ја повикавме, бидејќи Клео побегна пред десет години“, се вели во објавата.

Засолништето тврди дека семејството на Клиа го ажурирало нејзиниот микрочип со надеж дека ќе ја обедини, дури и откако се преселиле во Мајами.

Семејството на Луиза возело во заливот Тампа за да се обедини со Клео. „Ова ја покажува моќта и важноста на микрочипот. Никогаш не губете надеж“, се вели во објавата од засолништето за животни.

Scroll to Top