(Видео) 16 милиони прегледи: Запроси девојка на плоштад, таа избега најбрзо што можеше

Вирално видео од неуспешно запросување кај базиликата Sacre-Coeur во Париз се шири на социјалните мрежи. Имено, еден дечко решил да ја запроси својата девојка во најромантичниот град, пред еден куп луѓе.

Тој клекна пред сите и ја запроси, а таа на изненадување на присутните почна да трча по скалите целата во солзи.

@barstoolsports Ain’t no way 💀 @bussinwtb ♬ original sound – Barstool Sports

Кога побегна од него, момчето клекна и заплака, а луѓето почнаа да го гушкаат и тешат.

Видеото собра повеќе од 16 милиони прегледи и 1,1 милион лајкови, а во коментарите се огласија скептиците кои се сомневаат дека видеото е исценирано со цел да се соберат прегледи.

Scroll to Top