Рецепт за орео колач готов за една минута

By

Состојки за чоколадна торта (за едно лице): 4 oрео колачиња, 3 супени лажици млеко.

dobivaj vesti na viber

Подготовка на чоколадна торта: Искршете ги бисквитите во ситен прав и измешајте ги со млеко во чаша. Ставете ја чашата во микробранова печка една минута. Извадете ја тортата од микробранова печка и уживајте. Колачот можете да го декорирате со рендано чоколадо и овошје по желба или да го послужите со сладолед. 

Ќе ви се допадне