Салата од лубеница за појадок, добар сон и пливање: тајната за добриот изглед на Шерон Стоун

Холивудската актерка Шерон Стоун во текот на животот доживеала сериозни здравствени проблеми – мозочен удар на 43-годишна возраст, по што поминала уште две години во опоравување.

Сега се труди и грижи за своето здравје, а тајната на својата манекенска линија ја откри за странските медиуми.

Имено, актерката редовно конзумира храна како леќа и киноа, а токму оваа храна дава бројни здравствени придобивки – се намалува ризикот од дијабетес.

Шерон откри дека никогаш не го прескокнува појадокот:

„Мојот омилен појадок е свежа, сечкана лубеница со фета сирење и нане, маслиново масло, сол и црн пипер. После тоа, обично јадам парче тост без глутен и пијам билен чај“.

Актерката има балансирана исхрана која вклучува големи количини на посно месо, како пилешки или мисиркини гради и посно говедско месо.

Исто така, Шерон има правило за осум часа сон, но и редовно пливање.

„Мислам дека чучњевите се многу важни. Ако ги правите секој ден, тоа ќе влијае на целото тело“, заклучила таа.

Scroll to Top