Слатка напивка која го топи салото околу стомакот

By

За да го намалите салото околу стомакот, пијте слатка напивка, која се подготвува лесно.

dobivaj vesti na viber

2 л вода
6 грејпфрути
1 мандарина/портокал
½ краставица
неколку свежи ливчиња од нане

Исчистете ги овошјето и зеленчукот, испасирајте ги во садот со вода, па потоа додадете нане и мраз. За подобар ефект оставете ја напивката да стои два часа, а пијте ја во текот на целиот ден. Слатката напивка пијте ја најмалку десет дена без престан.

Ќе ви се допадне