14 јуни е посебен ден за Цеца и Анастасија

By

Српската пејачка Цеца јавно и порача на Анастасија колку е горда на неа за нејзиниот снимен прв спот и откри зошто 14 јуни е посебен ден за нив двете. Цеца на тој ден наполни 45 години.

dobivaj vesti na viber

„Најнеобичниот дочек за роденден. Полноќ, ѕвони телефонот, стигнуваат честитки за 45 роденден, а моето внимание е на друго место. Го снимаат твојот спот. Доаѓам да те видам како блескаш во новата улога. На денот на мојот роденден почнува да се создава твојата музичка кариера. 14 јуни е значен за нас двете, а само месец дена подоцна, јас сум прегорда мајка“, напишала Цеца.

Анастасија Ражнатовиќ преку ноќ стана една од најпопуларните млади пејачки. Нејзиниот спот првенец за песната „Совршен пар“, за шест дена ја надмина цифрата од 5,5 милиони прегледи на јутјуб.

 

 

Ќе ви се допадне

sunwin apk sunwin game sunwin

tải sunwin

tải sunwin sunwin apk sunwin

sunwin sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

sunwin