(Фото) Бившиот маж на Емина Јаховиќ љуби 20 години помлада претприемачка

By

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, турската ѕвезда Мустафа Сандал, веќе некое време е во љубовна врска со 20 години помладата Мелис Сутсуруп.

Иако првпат беа видени заедно во мај 2019 година, веднаш по неговиот развод со Емина, Мустафа дури сега сподели фотографија со својата девојка. Под фотографијата Мустафа напиша: „Секогаш гледај во мене вака“ за што доби шеговити коментари од фановите: „Како да погледнеме, не ѝ се гледа погледот од очилата за сонце“.

Според турските медиуми, Мелис е 20 години помлада од Мустафа, а по професија е претприемач и има свои бутици во Истанбул.

Од претходниот брак таа има еден син, а Сандал од бракот со Емина Јаховиќ ги има синовите Јаман и Јавуз.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mustafa Sandal (@mustafasandal24)

Ќе ви се допадне

Watch Bungou Stray Dogs Wan! Episode 1 (https://funimationfree.com/m/by4N/ep-1) at website https://funimationfree.com funimation

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 10 (https://animeflix.nl/m/RV0R/ep-10) at ANIMEFLIX demon slayer animeflix