Северина: Од песните на Оливер ги учев моите први зборови

By

По повод смртта на пејачот Оливер Драгојевиќ, се огласи неговата колешка Северина Којиќ.  Пејачката со порака на својот инстаграм-профил се прости од својот драг пријател.

dobivaj vesti na viber

„Ова е тешко, ова нема смисла, ова е претешко… Од неговите песни ги учев првите зборови. Оливер беше татко на сите Далматинци. Неговите песни влегоа во нас како мајчино млеко. Тој е во мојата ДНК, во твојата и во на сите нас. Фала ти папе. Те сакам папе. Плачам папе. Прости ми папе. Сите плачеме“, напишала пејачката под снимката од  еден од концертите на Оливер на кој ја изведува легендарната песна „Опрости ми папе“.

 

 

 

 

 

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime streaming Fairy Tail

GoGoAnime Tokyo Revengers Episode 22

Fairy Tail (Dub)

watch animes Horimiya

Bleach (Dub) Episode 363

tải go88