Александра Амброзио се журка на Сека Алексиќ во Будва

By

Познатата манекенка Александра Амброзио е на одмор во Будва, Црна Гора. Таа се појавила на журка на црногорското крајбрежје, додека во клубот настапувала српската пејачка Сека Алексиќ.

dobivaj vesti na viber

„Алесандра Амброзио престојува во Црна Гора со своите пријатели. Бидејќи го сака Балканот и енергијата на нашиот народ, таа изрази желба нејзините пријатели да ја прошетаат. Тие предложија тоа да биде настапот на Сека Алексиќ. Алесандра беше воодушевена од енергијата на Сека, дури ја спореди со Бразилка. Најмногу и се допадна песната „Аспирин“, и остана до крајот на настапот да се запознаат“, изјавил извор од местото на настанот за локалните медиуми.


Ќе ви се допадне