Александра и Филип од гостите добија 500.000 евра

By

Фолк-пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ добија околу пола милион евра од гостите на свадбата. Според српските медиуми, повеќето гости носеле пари, а некои пејачи дале и по 2000 евра. Во пликовите во просек имало меѓу 100 и 500 евра, па српски „Ало“, повикувајќи се на извор близок на двојката, пишува дека младенците собрале околу 500 илјади евра кеш.

Освен пари, младенците добиле подароци од скапи светски брендови, а другарите на Филип им купиле фиќо-кабриолет.

Ќе ви се допадне

4Anime: Skating Rink Kaleidoscope (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime a silent voice

mini vanguard Large (https://animeheaven.pro/m/W7E3) Episode 9

Website https://gogoanime.be: Watch Origami of Landscape gogoanime Episode Full gogoanime haikyuu

AnimeTV: Ikkitousen: Xtreme Xecutor anime episode 12 online free at https://animetv.cc hunter x hunter anime tv

Forum feed-the-beast: https://forum.feed-the-beast.com/members/animefreakws.488024/#about

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimelol/