Амиџиќ на шокантен начин ги прокоментира пожарите во Хрватска

By
По повод катастрофалните пожари кои се случија ширум Хрватска, српскиот водител се огласи на својот Твитер налог.
Додека бројни јавни личности изразуваа жалење поради страшниот пожар во Црна Гора и Хрватска, водителот на поинаков начин ги прокоментира истите.
Имено, Огњен се огласи преку својот Твитер профил, на кој го спомена огнот ширум Хрватска, а три реченици беа доволни да неговиот коментар по неколку минути привлече огромно внимание кај обожавателите.

 

Погледнете што напиша тој:

 

И додека голем број на луѓе лајкуваа и го поддржаа неговиот став, имаше и такви кои му одговорија на следниот начин: Биди забавувач, што и си, и остај ги ваквите коментари“. „Ти водител од национална телевизија, тресна коментар и остана жив“, и така натаму.

 

Ќе ви се допадне

Watch THE [email protected] CINDERELLA GIRLS Theater (Web) 2nd Season Episode 13

Watch Yatterman Specials Episode 2

4Anime: Deca-Dence (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime reddit

AnimeHeaven: The Life of Budori Gusuko anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven boruto

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimelol

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimebe