Бајага и „Инструктори“ вечерва со концерт во Охрид, утре во Битола

By

Познатиот југословенски пејач, Момчило Бајагиќ-Бајага и неговиот бенд „Инструктори“, вечерва ќе настапат на Античкиот театар во Охрид, а утре првпат на Хераклеја во Битола.

Публиката ќе може да ужива во безвремените хитови: „Зажмури“, „Са друге стране јастука“, „Кад ходаш“, „Од када тебе волим“, „Плави сафир“, па сè до последните хитови од последниот албум, кој излезе лани, со наслов „Овај свет се мења”.

Тие се веќе во Охрид, соопшти вчера „Аволон продукција“ на „Фејсбук“.

Бајага лани имаше концерт во септември во Скопје на стадионот на АРМ по повод 35 години постоење. Поради правилата и епидемиолошките мерки предвидени против Ковид-19, бендот настапи пред помала публика и со пропишана дистанца.

„Ова е мојот најголем концерт по почнувањето на кризата предизвикана од коронавирусот“, изјави тогаш Бајага пред присутните.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven: Lupin III: The Columbus Files anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime sites

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Animepahe: BLEND-S anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime sites

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/animefreak-ws

Gogoanimebe tumblr: https://gogoanimebe.tumblr.com/