Бали Бег и Неџла повторно ќе станат родители

Глумецот Бурак Озвџит познат како Бали Бег со сопругата Фахрије Евџан го чекаат второто дете. Убавата вест ја објавија на „Инстаграм“, со фотографии од глумицата позната по улогата на Неџла.

„Наскоро ќе се запознаеме“, напишаа тие, па од фановите добија честитки.

Турските медиуми пренесоа дека веќе некое време се обидуваат да ја сокријат убавата вест. За потсетување, во 2019 година го добија синот Каран.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf)

Scroll to Top