Беквалац ќе ја отпее последната песна која ја напиша Марина Туцаковиќ

By

Пејачката Наташа Беквалац ќе ја отпее последната песна која ја напиша една од најпознатите југословенски текстописци, Марина Туцаковиќ. За потсетување, Туцаковиќ почина на 19 септември, а зад себе има оставено бројни хитови. Некои од нив сè  уште не објавени.

dobivaj vesti na viber

Една од тие песни ќе се најде на новиот албум на Беквалац. Песната се вика „Излекувана“ и се однесува на животот на пејачката.

„Не можам да кажам дека таа песна лекува душа, повеќе би рекла дека заборува за душата“, рече Беквалац во едно од нејзините интервјуа.

Ќе ви се допадне

bài go88 go88 không rút được tiền mẹo chơi tài xỉu go88

đăng ký sunwin