Бендот „Бркови“ најавија голем концерт во Белград

By

Беше доволна само една реченица со која членовите на популарниот бенд „Бркови“ ја објавија на својата Фејсбук страница за да настане лудница меѓу нивните фанови.

„Бркови најавија голем концерт во Белград, како и дека цената на влезниците ќе изнесува само 2,5 динари! Не е е наведен ниту датумот ниту местото на одржување на концертот, а бидејќи денеска е 1 април, сите се прашуваат дали ова е вистина или шега.

Воглавно, „Бркови“ се познати по духовитите настапи и изјавите, и од нив може да се очекува буквално се.

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX black butler animeflix: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 20 (https://animeflix.nl/m/yJBp/ep-20)

AnimeDao animedao tv kissanime: Dragon Ball (Dub) (https://animedao.nl/m/K23) Episode 153