Бившиот дечко на Јелена денес работи како тренер за Новак Ѓоковиќ

Бившиот дечко на Јелена Ѓоковиќ, Иван Бјелиќ денес работи како тренер во еден од тениските центри на Новак Ѓоковиќ. Со Јелена кратко време бешe во врска и неговото име често го врзуваа со спортски настани. Едно време играше тенис и беше на 290 место на АТП листата.

На ИТФ турнирите има освоено 12 трофеи, а беше успешен и во мечевите во двојки. Во сенирската кариера има одиграно повеќе од 1000 натпревари. Бјелиќ по професија е дипломиран банкар, а има завршено на универзитетот во Мисисипи во отсекот на банкарство и финансии.

За потсетување, Јелена и Ѓоковиќ се запознаа во средно школо и имаат две деца. Пред да се запознаат Јелена излегуваше со Бјелиќ, а Новак со диџејката Лидија Поповиќ позната и како диџеј Лејди Ли, која за тенисерот секогаш вели дека е џентлмен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ivan.bjelica

Scroll to Top