Блазе си му на Дедо Мраз

By

Пејачката Јелена Карлеуша го најави својот новогодишен концерт со фотографии со Дедо Мраз. Таа му седна во скутот и рече дека годинава била добра девојка и заслужува подарок.

dobivaj vesti na viber

На фотографијата за кратко време собра повеќе од 90.000 лајкови, а од фановите доби само убави комплименти.

„Блазе си му на Дедо Мраз. Му завидувам“, напиша еден од нив.

За потсетување, Карлеуша за Нова година ќе пее бесплатно пред Народното собрание во Белград.

Ќе ви се допадне