Бора Ѓорѓевиќ се бори со ракот, влошена состојбата на фронтменот на „Рибља чорба“

By

Пејачот и фронтмен на групата „Рибља чорба“, Бора Ѓорѓевиќ, се бори со ракот, кој се проширил на белите дробови, пренесоа српските медиуми. Тој живее со своето семејство во Љубљана, каде што лани му беше дијагностициран карцином на простатата. Неодамна неговата состојба наводно се влошила. „Бора води битка за живот. Неговата здравствена состојба значително се влоши, ракот се прошири на белите дробови, па Бора редовно оди на хемотерапија. Лекарите прават сè што е во нивна моќ да му ја стабилизираат состојбата на Бора. Дополнителен ризик е коронавирусот, кој би бил фатален за Бора, кој и онака е во лоша состојба, па затоа и не дојде на погребот на Миша Алексиќ, кој почина на 29 ноември“, изјавил негов близок за „Објектив.рс“.

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Shin Maple Town Monogatari: Palm Town-hen - Konnichiwa! Atarashii Machi anime episode Full online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Watch Ninja Resurrection Episode 2

https://kissanime.mx god of highschool kissanime

Huntingnet: https://www.huntingnet.com/forum/members/animefreakws.html

Digi: https://www.digi.com/support/forum/user/animeflixnl