Брегoвиќ на скијање на Јахорина

By

Босансиот музичар Горан Бреговиќ вели дека си нашол мирно место за одмор и ужување во олимпискиот центар на планината Јахорина. Тука ќе остане неколку дена за да ги наполни батериите, а потоа повторно се враќа на работа.

dobivaj vesti na viber

Фронтменот на една од најпопуларните рок групи во регионот вели дека избегал од градските гужби и својот мир го наошол на височините на оваа снежна убавина.

„Тука можам да се посветам на еден од своите омилени спортови, скијањето“, вели Брега.

 

 

 

Ќе ви се допадне