Брена ослабе 17 килограми и ја откри тајната за витата линија

By

Фолк пејачката Лепа Брена се пофали дека за шест месеци ослабела 17 килограми. Ја откри и тајната за нејзиниот убав изглед. Пејачката која неодамна ја промовираше новата колекција чорапи кои симнуваат целулит, рече дека доста време имала проблеми со вишокот килограми.

dobivaj vesti na viber

„Заврши времето кога држев репертоар на кој имаше шницли или нешто печено. Важно е да се води сметка за тоа што јадете. Ако веќе автомобилоте ги полниме со најдоброто гориво, зошто тоа не го правиме и со нашето тело“, рече Брена и откри како изгледа нејзиното дневно мени.

„Првиот дневен ритуал ми е чаша вода со неколку капки лимон, а потоа следи оброк. Обично пијам лесно смути. Низ денот јадам освежително овошје и секогаш при рака имам вода со лимон. Избегнувам млеко и млечни производи. Сè освен кефир, леб речиси и да не јадам. Најмногу ми годи салата со зеленчук, со брусница, мелени ореви, морска сол, добро маслиново масло и доста сок од лимон. Обожавам и риба. Секоја година пред почетокот на летната сезона, симнувам два, три килограми за да можам во вечерните часови да изедам некоја паста, затоа што нашите вечери се прилично доцни“, рече Брена.

Пејачката откри дека начинот со нејзината исхрана не го измачува телото, туку напротив го држи поздраво и поиздржливо.

„Мислам дека не сум строга кон моето тело. Само сум дисциплинирана. Некој би рекол дека е пост, кој е застапен во секоја религија, а јас го нарекувам детоксикација. Кога сакам да ослабам неколку килограми, го исклучувам шеќерот. Колачи, алкохол, јаглехидрати хидратираат и јадете само органско овошје и зеленчук, пред 17 часот. Откако ќе го обучите вашиот ум да го прави тоа, ќе се чувствувате фантастично. Телото најдобро се опоравува кога е гладно. Се разбира, не треба да претерувате. Не сум модел, ниту сакам да бидам многу слаба, но ми се допаѓа кога гладувам. Се чувствувам полесна и повитална“, рече Брена.

Ќе ви се допадне