Брена пееше пред 40.000 луѓе во Кикинда

By

Српската фолк пејачката Лепа Брена имаше уште успешен концерт во Кикинда, каде настапи пред 40.000 фанови.

Публиката имаше можност да ги слуша хитовите од осумдесетите години, а Брена испеа и неколку песни од новиот албум.

Вечерва се очекува да има уште едан настап. Од нејзиниот тим најавија дека Брена подготвува и голем спектакл за концертот кој треба да се одржи на 20 октомври во Арената во Белград.

 

Ќе ви се допадне

KissAnime anime websites: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

AnimeDao animedao site: The Misfit of Demon King Academy (https://animedao.nl/m/63JA) Episode 13