Брена пееше пред 40.000 луѓе во Кикинда

By

Српската фолк пејачката Лепа Брена имаше уште успешен концерт во Кикинда, каде настапи пред 40.000 фанови.

Публиката имаше можност да ги слуша хитовите од осумдесетите години, а Брена испеа и неколку песни од новиот албум.

Вечерва се очекува да има уште едан настап. Од нејзиниот тим најавија дека Брена подготвува и голем спектакл за концертот кој треба да се одржи на 20 октомври во Арената во Белград.

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: El-Hazard: The Wanderers anime episode 26 online free at https://animeheaven.pro animeheaven black clover

Naruto Episode 220

Honoo no Tenkousei (https://4anime.biz/m/9Kr4) Episode 2

AniWatch: Kirin Hyoketsu: Atarashiku Ikou Animation Movie anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimelol/about

Gogoanimebe website2: http://gogoanimebe.website2.me/