Данијела во Скопје за Денот на вљубените

By

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ на 14 февруари ќе одржи концерт во Македонскиот народен театар во Скопје. Ова е прво гостување на Данијела во Скопје по скоро десет години. Концертот на популарната пејачка е дел од нејзината турнеја „Неописиво“. Таа во Скопје ќе ја промовира новата песна „Човјек без адресе“, а ќе ги испее и нејзините најголеми хитови „Нека ми не сване“, „Плеши са мном“, „То мало љубави“ и други.

Билетите се веќе во продажба на билетарата на МНТ и онлајн.

Ќе ви се допадне

Watch My Hero Academia 2 Episode 20 (https://crunchyrollfree.com/m/djYk/ep-20) at Crunchyroll crunchyroll 1 month free trial

Tokyo Ghoul (https://gogoanime.be/m/LEP) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime dororo