Дара Бубамара пренесена во болница

By

Фолк-пејачката Дара Бубамара, поради висока температура, завршила во болница. Таа морала да го откаже концертот во Шведска, па со видеопораката преку „Инстаграм“ им се обратила на фановите и на организаторите на концертот. Таа им се извинила и ги информирала дека нејзината здравствена состојба не е на завидно ниво.

dobivaj vesti na viber

„Здраво на сите! Би сакала да ве поздравам и да ѝ се извинам на мојата публика во Гетеборг. Нема да можам да го одржам концертот поради вирусот и  високата температура што ја имам – 40 степени!“, вели таа.

https://www.instagram.com/p/BeQDA5TAUWR/?taken-by=darabubamara_official

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch AniWatch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

anime website Fairy Tail (Dub)

animes online Naruto: Shippuden

aniwatcher AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

tải go88