Џоле Џогани: Ако на Анабела не и се допаѓа презимето нека го смени

By
Џоле не е воодушевен до однесувањето на Луна во ријалити шоуто.„Таа е единка за себе и нека самата се избори. Нека прави што сака, таа одговара за своите постапки, полнолетна е.
Таа е фино воспитана, кога ќе се сретнеме на семејните собиранки, секогаш убаво се поздравува со мене. „Ако се срами од презимето или ако и смета, нека го промени.
Или името. Полнолетна е и може да се презива како што сака. Може и Атијас ако сака. Јас ништо не сум и направил, ниту пак го гледам шоуто. Знам дека сега постојат шоу играчи, но не знам што тоа значи, дали е тоа ново занимање?
Одиш од шоу во шоу и што потоа? Мене ми е тоа ужас. Не знам ни кој е тој Слоба Радановиќ, тој оженетиот, немам ни време да гледам телевизија. Ми излезе нова песна „Eрор“, а „Дигитална доба“ излегува за десет дена“, вели Џоле, а потоа Анабела жестоко му возврати.

„Марко Јанјушевиќ намерно ја викна Луна, онака иронично, Џогани, на што таа му одговори да не ја вика така. Неа ја навреди начинот на кој тој тоа нејзи и го рече, а дека Луна се срами од своето презиме, тоа се лаги.

dobivaj vesti na viber

Џоле Џогани не може на Луна да и забрани како да се презива, затоа што тоа е презимето на татко му, а не негово уметничко презиме. Во спротивно на гробот на татко му би стоело презимето Џогани“, порача Анабела и брутално го поткачи Џоле.

„Чекај, дали сите го заборавивме дуетот на ќерката на Џоле и Диџеј Крмка? Плус тој зборува како неговите ќерки не би влегле во шоуто, а сите знаеме дека Силвија одеше на лекарски пред Фарма и тестот покажа дека е бремена! Но добро, Џоле има селективна амнезија, по потреба“, заклучи Анабела Атијас.
Откако Луна во „Задруга“ изјави дека не и годи кога ја викаат по презиме Џогани, се огласи и Џоле Џогани, кој жестокот ја искритикува, а тоа беше само почеток на семејната кавга, затоа што Анабела имаше што да каже во одбрана на својата ќерка.

Ќе ви се допадне

mẹo chơi go88 chơi go88 trực tuyến go88 cho ios

SUNWIN - Game bài đổi thưởng trực tuyến uy tín top 1 Sun Win sunwin không rút được tiền sunwin apk 2020