Дино Мерлин призна што мисли за музичката сцена

By

Познатиот пејач Дино Мерлин  веќе со децении прави хитови, но овојпат тој ја пркоментирал актуелната тренд музика која се слуша во регионот.

„Денес на публиката и се презентираат по две илјади песни. Луѓето снимаат, ставаат на друштвените мрежи, во такво време живееме. Денес во работата во која се наоѓам и јас, каде талентите брзо се менуваат, голема среќа е да останеш таму каде што си. Некогаш кога почнував беше правило да бидеш автентичен и препознатлив на публиката како некој интересен кој привлекува внимание, што денес не е случај“ – изјави искрено пејачот.

Ќе ви се допадне

4Anime my hero academia 4anime: Attack on Titan Season 2 Episode 12

WCOStream watch cartoons online wcostream: Watch The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 11