Драгана Мирковиќ донираше 5.000 евра во чест на Тоше

By

Минатата недела се одбележа 13-годишнината од смртта на Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа на патот кон Зареб. Српската пејачка Драгана Мирковиќ донираше 5.000 евра на Фондацијата „Тодор Проески“ во чест на поп-ѕвездата.

„На овој начин сакав да го освежам сеќавањето за Тоше и неговата прекрасна музика. Фондацијата што го носи неговото име им помага на децата, па затоа сум сигурна дека парите ќе одат во вистинските раце. На телевизијата ДМ неговото име и песна секогаш велат ‘Зачувај го од заборав’“ – рече српската пејачка.

Ќе ви се допадне