Два дена пред да проба да се самоубие, Неда го крена театарот на нозе

By

Актерката Неда Арнериќ иако е во стабилна состојба, сепак, се уште е критично и лекарите не можат да дадат никаква прогноза. Актерката, само два дена пред инцидентот играше во Белградскиот театар, во преставата “ Игра на двојки“, улога за која добила огромен аплуз, овации и сите биле на нозе додека аплаудирале, воодушевени од улогата на Арнериќ, пишуваат медиумите.

„Неда беше пресрќена,  од она што се случуваше во таеатрот. Сите кометиравме дека е одлична по несреќата која ја доживеа кога падна од терасата“,  кометираат.

Неда, која беше една од најпознатите актерки  во Југославија ја памтиме и по улогата во филмот  „Исправи се Делфина”, се обидела да се самоубие во својот стан, а ја нашле со голема количина лекови до неа.

Лежела на под без свест и давала знаци на живот. До неа имало многу апчиња. Актерката била итно пренесена на Ургентен во Белград.

Таа е во тешка состојба и лекарите прават се да ја спасат.

Случајот во полиција го пријавил братот на актерката која не му кревала телефон, а требала да се појави на настан на кој на немало.

Ќе ви се допадне