Едита мора да плати 150.000 евра за да си замине од бендот „Министерке“

By

Пејачката бендот, Едита, „Минситерке“ го потпишаа договорот на девет години, па ќе мора да ги исплати 150.000 илјади евра ако сака сама да пее.

„Таа е свесна дека е многу подобра од другите девојки од бендот, па затоа сака да си продолжи сама”, вели изворот на Informer, додавајќи дека пејачката е незадоволна од условите во групата.

„Таа е подготвена да одвои 150.000 евра, бидејќи за 4 години, колку и да остане во групата, таа ќе заработи многу повеќе пари. Таа сфати дека ќе направи подобри пари, бидејќи толку голем дел од парите одат кај основачите на бендот”, додава изворот.

Оваа приказна ја потврди Милетиќ, кој додаде дека ова е пракса во целиот свет. „Имаме потпишан договор, па ако сака да ја напушти групата, се разбира, ќе мора да плати казни”, рече тој.

Ќе ви се допадне

Watch Haikyuu!!: To the Top 2nd Season Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/AD5m/ep-2) at website https://animeheaven.pro. See more boruto anime heaven

The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments Episode 24 at website https://crunchyrollfree.com. See more free crunchyroll account discord