Емина Јаховиќ ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел

Емина Јаховиќ (41) наводно ќе се мажи за турскиот милионер Курт Даниел Сантеј (55).  Јаховиќ десет години беше во брак со турскиот пејач Мустафа Сандал (53), со кој има два сина – Јаман (15) и Јавуз (9), додека Сантеј со првата сопруга има и два сина.

Емина и Курт се во врска неколку месеци и се многу заљубени.  Сантеј планира да го помине животот со Емина, разговарале за венчавката, но се уште не ја закажале. Прашање на денови е, но мислам дека ќе биде летово – вели извор близок до парот.

Според него, Јаховиќ долго време  криела за новат љубов.

– Не сакаше никој да знае за Курт и неа, додека не се увери дека се работи за сериозна врска. Тие долго време тајно се гледале во Истанбул. Тие биле и на одмор на Малдиви, за што Сантеј искеширал 15.000 евра. После тоа патување, Емина решила да им признае на најблиските, мајката, братот, синовите и пријателите дека е вљубена во Курт. Оттогаш почнаа заедно да се појавуваат во јавноста – вели соговорничката и открива дека пејачката го запознала својот иден сопруг со синовите:

– И двајцата го сакаат Курт! Сите ручаа заедно, а потоа се видоа уште неколку пати. Јаман и Јавуз се веќе пораснати и разбираат дека мама има право на живот, па ја поддржуваат нејзината врска, како бракот на таткото на Мустафа Сандал со Мелис Сутшуруп.

Поп-пејачката  неодамна го донесе Курт во Србија за да му ја покаже својата земја.

Курт Даниел Сантеј е почитуван финансиски советник, кој долго време живеел во Швајцарија и заработил милиони. Пред две години се разведе и се врати во Истанбул каде ја запозна Емина.

 

Емина Јаховиќ вели дека се уште е на суд со поранешниот сопруг Мустафа Сандал, кој не плаќа алиментација за синовите.

– Се уште сме на суд, но тоа не ги спречува моите деца да го видат. Не се работи за пари, туку за принцип! Во турските медиуми често ме критикуваат и ме претставуваат како јас да сум виновен за целата ситуација, што е нормално бидејќи Мустафа е нивната голема ѕвезда. Важно ми е да ја знам вистината – вели пејачката.

Scroll to Top