Емина Јаховиќ лажела дека Лепа Брена ѝ е братучетка

By

Пејачката Емина Јаховиќ призна дека кога била мала ги лажела девојчињата дека Лепа Брена ѝ е братучетка. Таа вели дека уште од дете ѝ била голем фан на фолк-ѕвездата и дека со лагата сакала да ги импресионира своите врснички.

„Како дете повеќе се дружев со момчиња. Прво, играв фудбал со нив, па се префрлив и на кошарка. Секогаш подобро се сложував со момчињата. Девојките беа нежни кон мене, ама и знаеја да ме избегнуваат. Затоа ги лажев дека Брена ми е братучетка. Бев опседната со неа и со нејзината кариера, бев нејзин обожавател уште како дете. Во тоа време да се биде Лепа Брена беше нешто многу големо“, рекла Емина во интервју за „Гламур ТВ“.

Ќе ви се допадне