Филип Живоиновиќ откри зошто решил Ацо Пејовиќ да му биде кум

By

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ решиле да се венчаат, а кум, како што одлучиле, ќе им биде Ацо Пејовиќ. На гостувањето во емисијата „Ѕвездите на Гранд специјал“, синот на Боба Живоиновиќ откри зошто го избрале  познатиот пејач.

dobivaj vesti na viber

„Кога Александра и јас почнавме да се забавуваме, излеговме на роденден на кој имаше голем број пријатели од музичкиот свет. Ацо седна и гледаше во нас цело време. Ми рече: „Свадба, ти си готов“. И го повторуваше тоа постојано. Не знаев што да му кажам. Си мислев во себе како ќе се забавувавме тие десет дена на Мајами и ниту на мене, а ни на Александра не ѝ падна на памет свадба. Кога тргнавме со Александра, му рековме: „Ако навистина има свадба, ти ќе ни бидеш кум“, изјавил Филип Живоиновиќ.

Гледајте ја емисијата „Ѕвездите на Гранд специјал“ во која гостуваа Ацо Пејовиќ, Филип Живоиновиќ, Александра Пријовиќ и Лепа Брена.

Ќе ви се допадне