(Фото) Ана Ивановиќ драстично ослабе, фановите загрижени

By

Голем број на обожаватели се загрижени за здравјето на српската тенисерка Ана Ивановиќ. Сопругата на германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер, се пофали на социјалните мрежи со фотографии од неа како ужива во есенските денови. Фановите приметија дека Ана е послаба од вообичаено,

Таа неодамна се породи и на свет донесе момче, но како што е познато, жените по породувањето остануваат дебели. Сепак тоа не е случај со Ивановиќ.

 

View this post on Instagram

 

How beautiful are the colors of fall 🍂🍁?!

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

„Дете па јадеш ли нешто? Зошто си толку слаба? Сакаш да ти испратам пита? Убаво ти стои таа спортска линија. Булимија е за оние кои никогаш не се занимавале со спорт,а ти сепак си шампион, а би заминала во друга крајност поради манекенската линија“, напишале некои од обожавателите.

Ана се пошегува на своја сметка постирајќи нова фотографија, на која напишала дека не заборавила да облече чорапи.

 

View this post on Instagram

 

Just a regular Tuesday night 😉 And I made sure to wear socks this time 🧦 😂

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Ќе ви се допадне

Watch Haikyuu!!: To the Top 2nd Season Episode 3 (https://animefreak.ws/m/aKrL/ep-3) at AnimeFreak animefreak my hero academia

The Rising of the Shield Hero Episode 25 at website https://animeheaven.pro anime heavene