(Фото) Дара Бубамара се пофали дека има нов дечко кој е 15 години помлад од неа

By

Пејачката Дара Бубамара се пофали дека повторно е заљубена и дека има ново момче кое е 15 години помладо од неа. Таа на новинарите им откри дека раскинала со бившиот, 24 години помладиот Тони и дека сега е среќно заљубена во дечко од Нови Сад.

dobivaj vesti na viber

Како што пишуваат медиумите, новиот дечко на Дара има успешна фирма во Србија и странство и дека пејачката досега го криеше од јавноста.

„Моето срце повторно е украдено. Публиката знае дека не лажам кога ќе кажам дека сум или не сум заљубена. Тоа не можам да го сокријам. Сега сум многу среќна, мислам дека не сум била посреќна во животот. Имам прекрасен син, семејство, кариера, дечко, бивши маж, сè е како што треба“, рече Дара за „Блиц“ и додаде:

„Наскоро ќе објавам нова песна. Ќе се воодушевите. На крајот на месецот ќе одам за Москва и тогаш ќе заминам некаде уште подалеку. До септември планирам да обајвам и албум, па концерт. Можеби ќе биде на отворено, можеби во Арена, ќе видиме. Јас сум пресреќна сум. Сакам да ризикувам со нови работи. Кога ќе ми кажат дека нешто не можам да го намравам, јас морам да го направам“, рече Дара и потврди дека планира летување со новиот дечко..

 

Ќе ви се допадне