(Фото) Емина Јаховиќ со плетени волнени чорапи навива за Србија на Светското првенство

By

Емина Јаховиќ вечерва ќе навива за нејзината родна Србија на Светското во Катар, иако неколку години живее во Турција. На социјалните мрежи се пофали со фотографија како ќе ја бодри вечерва Србија против Бразил.

dobivaj vesti na viber

Јаковиќ во плетени волнени чорапи со бела основа и црвено, зелени мотиви ќе навива за нејзините сонародници.

„Моја Србија. Вечерва ќе играме ли?“, напиша Јаховиќ.

„Пазарски“, „Најдобри се“ се само дел од коментарите кои ги напишаа нејзините следбеници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Ќе ви се допадне